Toshkentda Estoniya ish beruvchilari ishtirokida ochiq suhbat bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 26-avgust kuni Toshkent shahrida "Getwork" xususiy bandlik agentligi tashabbusi bilan Estoniyalik ish beruvchilar ishtirokida to‘g‘ridan-to‘g‘ri suhbat va tanlov jarayonlari bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Estoniya ish beruvchilari bevosita ishtirok etib, nomzodlar bilan yuzma-yuz muloqot qilishdi. O‘tkazilgan tanlovda oldindan ro‘yxatdan o‘tgan 30 dan ortiq malakali nomzodlar qatnashib, o‘z mutaxassisliklari hamda amaliy tajribalarini namoyish etishdi.
Suhbat davomida barcha ishtirokchilar Yevropada qonuniy ishlash, yaratilgan sharoitlar va yuqori daromadli ish o‘rinlariga katta qiziqish bildirishdi. Ushbu uchrashuv ko‘plab hamyurtlarimiz uchun Estoniyaga rasmiy ishga ketish yo‘lidagi muhim va muvaffaqiyatli qadam bo‘ldi.

В Ташкенте успешно прошли очные собеседования с работодателями из Эстонии
26 августа в Ташкенте по инициативе Частного агентства занятости «Getwork» состоялись очные собеседования и отборочные испытания с работодателями из Эстонии.
Работодатели из Эстонии лично приняли участие в мероприятии и пообщались с кандидатами лицом к лицу.  В отборе приняли участие более 30 предварительно зарегистрированных кандидатов, которые продемонстрировали свою профессиональную квалификацию и практический опыт.
В ходе встреч все участники проявили высокую заинтересованность в легальном трудоустройстве в Европе, достойных условиях труда и конкурентной заработной плате. Данное мероприятие стало важным и успешным шагом для граждан Узбекистана на пути к официальной работе в Эстонии.
Частное агентство занятости «Getwork» продолжает открывать новые возможности для соотечественников на международном рынке труда.