Kasbiy ta’lim agentligi rahbariyati Xorazmdagi texnikumlar va “Getwork” hamkorligidagi loyihalar bilan tanishdi
Kasbiy ta’lim agentligi direktori Xorazm viloyatiga tashrif buyurib, hududdagi kasbiy ta’lim muassasalari faoliyati, ta’lim sifati hamda infratuzilmani rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.
Tashrifda Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari S. Salayev, Qo‘shko‘pir tumani hokimi Shuhrat Ahmedov, viloyat Kasbiy ta’lim boshqarmasi boshlig‘i Otabek Saidov, Migratsiya bo‘limi boshlig‘i G‘. Ishemmetov, “Getwork” xususiy bandlik agentligi vakillari hamda boshqa mutasaddi tashkilotlar xodimlari ishtirok etishdi.
Tashrif davomida quyidagi obyektlar va loyihalar ko‘zdan kechirildi:
Xorazm Ilg‘or kasbiy mahorat texnikumi: Olib borilayotgan qurilish-ta’mirlash ishlari va yaratilayotgan sharoitlar o‘rganildi.
Urganch shahar 2-son texnikumi: Migratsiya agentligining viloyat bo‘limi, “Getwork” xususiy bandlik agentligi va texnikum hamkorligida tashkil etilgan ISO 9606 xalqaro payvandchi sertifikati bo‘yicha o‘quv kursi faoliyati ko‘zdan kechirildi.
Qo‘shko‘pir tuman 1-son texnikumi: O‘quv jarayoni, zamonaviy ustaxonalar, axborot-resurs markazi, Call-markaz hamda yangi tashkil etilgan avtodrom faoliyati baholanib, ta’lim sifatini oshirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
“Do‘stlik” bolalar oromgohi: Bolalarning mazmunli hordiq chiqarishi va xavfsizlik sharoitlari o‘rganildi.
Qo‘shko‘pir tuman 4-son texnikumi: YUNESKO loyihasi doirasida ta’mirlangan zamonaviy laboratoriya va o‘quv ustaxonalari ko‘zdan kechirildi.

Руководство Агентства профобразования ознакомилось с работой техникумов Хорезма и проектами Getwork
Директор Агентства профессионального образования посетил Хорезмскую область для ознакомления с деятельностью профессиональных образовательных учреждений, качеством обучения и развитием инфраструктуры.
В визите приняли участие заместитель хокима Хорезмской области С. Салаев, хоким Кошкупырского района Шухрат Ахмедов, начальник областного управления профобразования Отабек Саидов, начальник отдела миграции Г. Ишемметов, представители Частного агентства занятости «Getwork» и других ведомств.
В ходе визита были изучены следующие объекты:
Хорезмский техникум передовых профессиональных навыков: Осмотрены строительные работы и создаваемые условия.
Техникум №2 города Ургенч: Изучена деятельность учебного курса по международному сертификату сварщиков ISO 9606, организованного совместно с отделом Миграции, ЧАЗ «Getwork» и техникумом.
Техникум №1 Кошкупырского района: Оценен учебный процесс, мастерские, информационный центр и новый автодром.
Детский лагерь «Дустлик»: Проверены условия отдыха и безопасности детей.
Техникум №4 Кошкупырского района: Осмотрены лаборатории и мастерские, отремонтированные в рамках проекта ЮНЕСКО.